Tabldot Yemek Firmaları Konya

lesonya

9. Nesil Yazar
Katılım
25 Mar 2021
Mesajlar
176
Tepkime puanı
0
Konum
ankara
Günümüzde okullarda, otellerde ve büyük fabrika gibi toplu yaşam alanlarında catering hizmeti alınır.
Temel amacı yüksek sayıda kişi sayısı için toplu yemek ihtiyacını karşılamaktır. Buna istinaden birçok alanda yemek servisi, yemek tedariki sağlayan catering firmaları vardır.
Bu hizmeti veren firmaların içeriğinde toplu yemek menüleri ile talep edilen mekân için servis edilecek yiyeceklerin servis edilmesidir. Catering firmaları ülkemizde yemek üretimi, servisi ve organizasyonlarını gerçekleştiren şirketlerdir.

Catering Firmaları Hizmet Alanları Nelerdir?
Firmalar özellikle oteller, iş yerleri, okullar, devlet daireleri, hastanelerde yemek hizmetleri verir. Toplu kişilerin olduğu alanlarda dışarıdan tedarik edilmesi amacı ile hizmet verirler.
Bunun yanında catering firmaları, artık düğünler, Tabldot Yemek, özel organizasyonları gibi alanlarda da tercih edilir.
Ülkemizde ayrıca iftar zamanlarında çadırlar da ve sokaklarda hizmet sunabiliyor. Catering firmaları kullanım alanına göre menü çeşitleri ile taleplere uygun yiyecek içecekleri tedarik ederler.

Catering Firmaları Hizmet Özellikleri Nelerdir?
Catering hizmetleri firmalar tarafında yemek hizmetini toplu olarak çeşitli işletmelerde gerçekleştirirler. Buna istinaden kişi sayılarına göre toplu olarak belli sayıda yemeği sunarlar.
Özellikle kalabalık personelleri olan işletmelere, hastanelere, fabrikalara ve kamu kuruluşlarına öğle ve akşam yemeği hizmeti verirler. Catering firmalar genellikle hizmet verilen sektöre uygun çorba, ana yemek, tatlı salata gibi birçok çok çeşit için hizmet verirler.

Büyük organizasyonlar da genellikle organizasyonun içeriğine göre menü hizmeti olarak toplu yiyecek servisi verirler. Düğünler de catering hizmetleri olarak birçok menüden oluşan yemekler sunarlar. Bununla yanında şirketler veya fabrika çalışanları için uygun menüler sunulur.

Catering Firmaları Avantajları Nelerdir?
Catering firmaları sunduğu hizmetlerinin çeşitleri şunlardır; Endüstriyel olarak firmalar catering hizmeti verirler. Bu tür firmalar yıllık sözleşmeler ile iş yerlerine toplu olarak yiyecek, içecek gibi günlük yemek servisi verirler.

Catering firmalarından hizmet almak özellikle yüksek sayıda personelli iş yerleri için ekonomiktir. Fakat bu firmalar toplu yemekleri sunmak için hijyen konusunda yönetmeliklere uygun olarak hizmet vermelidir. Bunun yanında firmalar kalite standartlarına uygun ve gıda güvenliği alanında denetlenmiş ve sertifika sahibi olmalıdır.
 
Üst Alt