Soğuk Oda Kapısı

lesonya

9. Nesil Yazar
Katılım
25 Mar 2021
Mesajlar
176
Tepkime puanı
0
Konum
ankara
Hidrolik rampa ortam zemini ile herhangi bir yükleme yapılacak araç arasında olan yükseklik farkını ortadan kaldırmak için en hızlı ve güvenlik sağlayan çalışma imkanı gerektiren endüstriyel tesis, depo ve benzeri alanlarda oldukça fazla ihtiyaç duyulan sistemlerdir. Yükleme rampaları veya sistemleri, istenilen seviyeye kolaylıkla ayarlama özellikleri ile sirkülasyonun yüksek olduğu tesislerin yükleme-boşaltma alanlarında, farklı yükseklikteki araçlar ile zemin arasında oluşabilecek yükseklik farklarını ortadan kaldırır. Yükleme için kullandığınız araçların yüklenecek araç içine daha kolay girebilmesi ve güvenli ve hızlı bir şekilde çalışılmasını sağlar.

Oldukça zorlu alanlarda kullanılan hidrolik rampa yükleme ve boşaltma işlemlerini en kolay hale getirerek zamandan da tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Özellikle boşaltma işlemleri oldukça fazla zaman alan işlemlerden bir tanesidir. Yükleme sistemleri seçiminde dayanıklı ve uzun vadeli kullanımı olan sistemlerden seçim yapmalısınız. Genele bakıldığında standart yapıya sahip olan klasik yükleme sistemleri farklı olarak teleskopik tip yükleme sistemleri ile platform boyu 600 veya 1000mm uzatılabilmektedir. Özellikle kamyon ve tır gibi oldukça büyük çaplı araçlar arkasına konteyner ve benzeri gibi ürünlerin yüklenmesi sırasında teleskopik rampalarla rampanın konteynere ulaşması oldukça kolay ve yükleme sistemleri ile mümkündür. Maksimum hareket kabiliyeti ile istediğiniz şekilde yükleme sistemleri kullanımını alan gözetmeksizin gerçekleştirebilirsiniz. Yükleme sistemleri fiyatları firmadan firmaya göre değişim gösterse de piyasa değeri hep aynı düzeydedir.

Bu işlemlerdeki zaman aşınmalarını en az dereceye indirmek için yükleme sistemleri kullanılmaktadır. Yükleme sırasında oluşacak herhangi bir tehlikeye karşı da güvenlik önlemleri yükleme sistemlerinde bulunmaktadır. Bu nedenle rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Ülkemizde hidrolik rampa imalatı yapan birçok fabrika ve firma mevcuttur, internet üzerinden yapacağınız kapsamlı araştırmalardan sonra kaliteli bir yükleme sistemi firması bulabilirsiniz. Fakat firma seçerken dikkat etmeniz gereken bazı püf noktalar mevcuttur. Menteşeli rampalar tır ve kamyon gibi yüksek araçların yüklemelerinde tercih edilir. Menteşeli hidrolik rampanın bu yüklemelerde tercih edilme sebebi yükleme dilinin dairesel olarak hareket edebilme özelliğinin olmasıdır. İyi bir hidrolik rampa bulmak için kapsamlı araştırmalar yapmanız doğru bir yaklaşım olacaktır.
 
Üst Alt