Google'nin E-Ticaret'deki Rolü

Editörden

10. Nesil Yazar
Katılım
18 Nis 2020
Mesajlar
1
Tepkime puanı
1
Konum
yalova
215


insanlar google sayesinde E-Ticaret ile tanıştı. tabi E-Ticaret aşama aşama buralara kadar geldi şöyle diyebiliriz google bir arama motoru olarak hayatımıza girdi önce ne oldu bilgiler kaybolmadı dünyadaki bütün bilgiler ortak bir veri tabanında toplanınca herkez aradığına kolay ulaşır hale geldi. Aklımıza ne gelirse google'ye sorduk bu sayede internet çağında yeni bir sayfa açılmış oldu.

Bu yeni çağda sadece bilgi aranmıyordu günlük hayatta yapılan herşey aranıyordu örneğin bir ayakkabı, bir elbise, bir çanta vb.. veya bir fikir, bir haber okadar genişlediki internet dünyası hal böyle olunca böyle bir çağda internet ticareti yapmamak olacaktı.

İşte google sayesinde artık ticaret'de internete kaydı bu google'nin nimetlerinden biriydi, bide firmalara cazip gelen kira,elektrik,su faturası gibi bir çok giderden kurtulmalarıydı
ve günümüze kadar çok büyük gelişen bu E-Ticaret fulyasında firmalar daha çok kar yaptı ve ürünler dükkanlarda kısıtlı tutulup, internette daha çok ürüğn ve hizmet satabilme potansiyeline eriştiler.

Sonuç olarak Google.nin E-Ticaretteki arama motoru rolü diğer tüm servislerinden daha değerli hale geldi.

İnternetteki ticaret hacmi büyük oluncada günlük hayattaki prosedörler E-Ticaretede yansıdı bunun için ayrı vergiler çıktı. Bu gün nasıl bir dükkan açılırken izin belgeleri alabiliyorsak artık E-Ticarettede bunlar gerekir hale getirildi çünkü E-Ticaret'de çok büyük bir pasta var buda devletlerin devletlerin dikkatini çekti
 
Son düzenleme:
Üst Alt