fal

Gkhan

10. Nesil Yazar
Katılım
31 Ocak 2020
Mesajlar
5
Tepkime puanı
5
Konum
Türkiye
FALLAR HAKKINDA GENEL BİLGİLER
Eskiden fallar çoğunlukla kehanet olarak kabul görmüş yöntemlerden ibaretti. Birebir geleceğin görüneceği ve bunların birebir aynı olacağı konusunda kesin bir yargı, bir kanı vardı. Aslında fal ve falcılık çok farklı bir durum olarak karşımızda durmaktadır. Herşeyin çağa ayak uydurduğunu gibi fallar hatta fallara bakış açısıda değişik bir hal almıştır. Ama değişmeyen tek şey fal bakan kişinin kuvvetli hisleridir.
Her nekadar fal çağımıza ayak uydurdu desekte, fal'ın vazgeçilmez esrarı herzaman devam etmektedir.
En inanmayan kişi bile fala inanma ama falsız kalma gibi kelimeleri hiç çekinmeden kullanabilmektedir.
Artık eskisi gibi körü körüne inanma söz konusu olmamakla birlikte, birçok insan akılsal ve sezgisel yeteneklerin olduğu kişilerin olduğunu bilip gelecekle ilgili mantıklı görüşler almak istemektedirler. Falın sadece gerçekçi yönleri değil, eğlendirici ve düşündürücü bir ileriyi görüş tekniği olduğunu bilmek herşeyden önemlidir. Ne kadar mantıklı ve samimi bir yaklaşımda bulunulursa okadar eğlenceli ve gelecekle ilgili kaygıları ortadan kaldıran tutum segileme gibi pozitif hayat bakış açısı elde edilebilir.
Falların, hepsinde aynı mantığı aramak yanlış bir bakış açısı ortaya koyar, işte bu sebepten dolayı genelleme yapmak büyük bir hatadır. Bazı fallar gerçekten sadece sezgilere bağlıyken bazıları sembollere bağlıdır ve bir kısmı ise bilimsel gerçeklikle alakalıdır. Bu sebeplerden dolayı her fal çeşidine aynı gözle bakmak hata olmaktadır.
Bizim toplumuzda neredeyse geleneksel bir hal almış kahve falı varken, son zamanlarda astrolojiye bakış açısı bilimsel olarak insanları etkileyip bu yönde ilgi duymasını sağlamıştır. Tabiki, dünyanın vazgeçilmezi Tarot kartlarını'da unutmamak gerek.
Bizim en çok ilgimizi çeken fallardan biri şiir falı olmuştu. Eski zamanlarda, şiir defterinden seçilen sayfadaki şiirin kişiye yorumlanması çok etkileyicidir.
Burada bahsettiğimiz tüm konular falların ne amaçla bakıldığını iyi anlayabilmek için paylaşılmaktadır.
 
Üst Alt