Eset Internet Security Yeni Özellikler

listet

Moderator
Yönetici
Katılım
11 Ara 2019
Mesajlar
191
Tepkime puanı
14
Yaş
23
Konum
İstanbul
Saldırganlar her yıl yeni şifreleme yöntemleri ile karşımıza çıkarken güvenlik yazılımlarının da işletim sistemleri gibi sürekli güncellenmesi şart. Ufak bir gerçek dünya örneği vermek gerekirse geçtiğimiz günlerde bir arkadaşım şirketlerindeki bütün dosyaların Satana uzantısına dönüştüğünü ve şifrelendiğini belirtti. Bütün dosyalar GlobeImposter 2.0 fidye yazılımı tarafından şifrelenmiş ve henüz bu dosyaları açabilmek mümkün değil. Bu tür Fidye yazılımlarının artık sık sık rastlandığı İnternet ortamına güvenlik yazılımı olmadan çıkmak pek mantıklı değil.

Tabii ki internetteki tek tehlike fidye yazılımları değil. Virüsler, truva atları, solucanlar, rootkitler ve botnetlerin yanı sıra oltalama teknikleri, casus programlar ve kripto madenci yazılımları gibi kötü amaçlı birçok tehdit mevcut. Bütün bunlardan korunmak için güvenlik yazılımlarının da çok yönlü koruma sağlaması gerekiyor. Peki Eset’in 2020 sürüm Internet Security yazılımı ne tür korumalara sahip?

Eset, yazılımlarında antivirüs tarama motoruyla birlikte 13 ana koruma katmanı kullandığını belirtiyor: UEFI Tarayıcı, Ağ Saldırısı Koruması, İtibar ve Ara Bellek Denetimi, Makine Öğrenimi, Sandbox Uygulaması, Davranış Temelli DNA Analizi, Gelişmiş Bellek Tarayıcı, İstismar Engelleyici, HIPS Script Tabanlı Saldırı Önleme, Fidye Yazılımı Koruması, ESET Tehdit İstihbaratı, ESET Live Grid ve Botnet Koruması.123
 
Üst Alt