Erdoğan Putin Türk Akım'ı birlikte açtı turk stream

listet

Moderator
Yönetici
Katılım
11 Ara 2019
Mesajlar
149
Tepkime puanı
11
Yaş
22
Konum
İstanbul
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in, TürkAkım'ın açılış töreni öncesinde yaklaşık 2 saatlik bir görüşme gerçekleştirdi.

28
TÜRKAKIM'I BİRLİKTE AÇTILAR
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov ve Sırbistan Cumhurbaşkanı Aleksandar Vucic, TürkAkım'ın temsili vanasını birlikte çevirerek açılışı yaptılar.29
AÇILIŞ ÖNCESİ BAŞBAŞA GÖRÜŞME
Erdoğan ve Putin, açılış töreni öncesinde baş başa yaklaşık 2 saatlik bir görüşme gerçekleştirdiler. İki lider görüşmede Suriye ve Libya'daki gelişmeler ile İran-ABD gerilimini ele aldı.31 ARALIK'TA HAZIR HALE GELDİ
Rusya'nın Anapa şehrinden Kıyıköy'e uzanan ve 935'er kilometre uzunluğundaki iki hattan oluşan TürkAkım'ın inşaat süreci sona erdi. Anapa'da bulunan Russkaya Kompresör İstasyonu ve Türkiye Kıyıköy Alım Terminali de tamamlandı.

Rus gazını doğrudan Türkiye'ye iletecek TürkAkım boru hattı 31 Aralık 2019 itibarıyla gaz akışına hazır hale getirildi.

TÜRKİYE ÜZERİNDEN AVRUPA'YA GAZ
Her bir hattı 15,75 milyar metreküp olmak üzere toplam 31,5 milyar metreküp gaz kapasitesi bulunan TürkAkım'ın 15,75 milyar metreküp kapasiteli ilk hattı Türkiye'ye gaz akışı sağlarken, aynı kapasiteli ikinci hat üzerinden Avrupa'ya gaz gönderilecek.


31
 
Üst Alt